p / 10°C
szo / 9°C

úszás

Soós Kata | 2017-11-20 17:44:44

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a Gyarmati Dezső Sportuszodában a Naturtex Kupát. A Hód Úszó SE pontversenyben a hetedik helyen végzett, többek között a Szegedi Úszó Egylet, a Kecskemét, és Baja mögött. Meglepetésekkel, és bravúrokkal teli versenyt láthatott a hódmezővásárhelyi sportszerető közönség, melyen érmekben sem volt hiány.

Soós Kata | 2017-11-13 16:28:09

A Hód Úszó SE csapata is részt vett a Százhalombattán megrendezett rövidpályás OB-n. Szinte mindennap sikerült középdöntőt, avagy döntőt úszni a csapatnak, mégis az utolsó nap volt a legerősebb, amikor is a női vegyesváltónak, valamint egyéniben Ugrai Pannának is sikerült döntőbe kerülnie.

Soós Kata | 2017-11-11 23:44:01

A százhalombattai rövidpàlyàs OB-n harmadik helyet szerzett a női 4x100 vegyes váltó Szabó Orsi, Dohányos Annamari, Batta Orsi valamint Szőke Zita szereplésével. Negyedik helyezett a HSUVC 4x50-es férfi vegyes váltója, Batta Orsi, Szilágyi Csaba, Hős Péter, Szőke Zita, Szabo Tamás részvételével.

Égető Réka | 2017-11-10 21:08:54

A százhalombattai rövidpályás felnőtt országos bajnokság 3. napján második aranyérmét is megszerezte a HSÚVC úszója, Szilágyi Csaba.

Soós Kata | 2017-11-10 06:02:27

A rövidpályás magyar felnőtt bajnokságon Százhalombattán, Magyar Bajnok lett Szilágyi Csaba a HSUVC színeiben, 100 mellen, valamint a női vegyesváltó is remekelt, ők a 3. helyet kaparintották meg.

Soós Kata | 2017-11-09 11:08:07

A százhalombattai rövidpályás OB második napján a Hód Úszó SE vegyes váltója a döntőben van.

Soós Kata | 2017-11-04 06:33:06

A hatodik állomást is sikeresen teljesítette a világ hét legnehezebb tengerszorosából Mányoki Attila világhírű magyar hosszútávúszó, aki ezúttal a Gibraltári-szorost küzdötte le.

Soós Kata | 2017-10-17 15:51:51

A II. Nemzetközi Rövidpályás Hód Kupán nem kellett csalódni a Hód Úszó SE versenyzőiben, ugyanis a legtöbben a legjobb formájukat hozták, és többen 100%-osan teljesítettek. A lányok egy medencében versenyezhettek Hosszú Katinkával, aki szinten rajthoz állt a rangos versenyen, ahol az összlétszámot tekintve, majdnem félszázan versenyeztek.

Soós Kata | 2017-10-16 09:56:32

A hétvégén rendezték meg a II. Nemzetközi Rövidpályás Hód Kupát, melyen a közel ötszáz versenyző között, egy igazi ikon is feltűnt. Hosszú Katinka férjével Shane Tusuppal és csapatával érkezett a Gyarmati Dezső sportuszodába. A vasárnapi versenynap végén sikerült mikrofonvégre kapni az olimpiai bajnokot, aki már tíz éve nem járt ilyen vidéki versenyen.

Szabó Viktor | 2017-10-15 14:27:47

4 ország, 40 egyesületének 480 úszója mérte össze tudását a hétvégén a Gyarmati Dezső Sportuszodában, Hódmezővásárhelyen. A versenyzés mellett maradt idő a rajongásra is, ugyanis Hosszú Katinka és Shane Tusup is tiszteletét tette a Nemzetközi Rövidpályás Hód Kupán.

Szeri Csaba | 2017-10-14 13:26:39

Nagy a forgalom és nincs pihenés a hétvégén a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszoda medencéjében. Második alkalommal rendezik ugyanis a Nemzetközi Rövidpályás Hód Kupát, amelyen közel 500 versenyző mérkőzhet egymással. A versenyen Hosszú Katinka, olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszó és csapata is részt vesz.

Soós Kata | 2017-10-05 06:32:15

Azonnali beavatkozásra van szükség a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) szerint a tehetségek megtartása érdekében.

Soós Kata | 2017-10-05 06:04:27

Hosszú Katinka két arany- és egy ezüstérmet nyert az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának dohai állomásának szerdai első napján.

Soós Kata | 2017-10-02 08:49:54

Ritkán, de most elmondható, hogy a hétvégén rendezett Hód Úszó SE rendezvényén, nem a versenyszellem, hanem inkább a szórakozás játszotta a főszerepet. A hagyományosnak mondható Batyus Bulit rendezték meg, ahova az egyesület összes sportolója, és hozzátartozói is meg voltak hívva.

Soós Kata | 2017-09-25 11:00:52

Az elmúlt hétvégén a Szentes Sprint versenyen vettek részt a Hódok. A korosztályos csapatokból sokan betegség miatt hiányoztak, azonban a többiek helyettük is bizonyítottak. A Hód-Úszó SE az Iron Aquatics után a második helyet szerezte meg a szentesi megmérettetésen, és rengeteg éremmel térhettek haza.

Soós Kata | 2017-09-12 15:16:12

Az elmúlt hétvégén, Gyopároson kezdték meg a szezont a Hód Úszó SE fiataljai. A verseny nem volt kötelező, de így is szép számban képviseltették magukat a Hódok. Több dobogós hely és egyéni csúcs is született.

Szeri Csaba | 2017-09-09 19:02:47

Szombat délután tartotta szokásos évnyitó találkozóját a Hódmezővásárhelyi Senior Úszó-Vízilabda Club. A rendezvény az elmúlt szezon legjobb versenyzői kupákat kaptak, de az új beléptető rendszer okozta változások és nehézségek is szóba kerültek.

Soós Kata | 2017-08-30 16:06:08

A Hód Úszó SE szervezésében júniustól egész nyáron, úszótanfolyamokon lehetett részt venni, azoknak az apróságoknak, akik szerettek volna megtanulni úszni, vízbiztonságot szerezni, illetve felkészülni az általános iskolában már kötelező úszás órákra. Két olyan gyermek is volt Bajusz Andi egyik csoportjába, akik annyira rettegtek a víztől, hogy bele se mertek csobbanni. A második tíz alkalom után azonban már bátran szelték a hullámokat a hódmezővásárhelyi strandon.

Soós Kata | 2017-08-28 14:02:55

Az edzések elkezdődtek a Hód Úszó SE-nél, ami azt jelenti, hogy egy kis bemelegítés után, hamarosan ismét a versenyeké lesz a főszerep. Úszóink élete ismét a rajtkövek és a medencék között zajlik, a legközelebbi verseny már szeptember 9-én várható, az utánpótlás csapatunk méretheti meg magát Gyopárosfürdőn.

Szabó Viktor | 2017-08-18 20:12:38

Drasztikusan megnőtt a HSUVC versenyzőinek száma az utóbbi időben. Ez bizonyítja azt, hogy a klub jó irányba halad, és remekül végzik a munkájukat. Céljuk, hogy a Dél-Alföld legeredményesebb utánpótlás egyesületévé váljanak.

Czabarka János | 2017-08-16 12:56:51

A nyiltvízi úszás már véget ért a 2017-es Masters vb-n, de a medencés számoknál már most van sikerük a hódmezővásárhelyieknek. Vincze Krisztina megszerezte a HSÚVC első bronzérmét, Szabó Tamás pedig negyedik helyen végzett 100 méter mellen.

Soós Kata | 2017-08-08 13:25:54

Jelenleg pihennek a Hód Úszó SE növendék úszói, azonban augusztus 23-án ismét elkezdődnek majd az edzések a Gyarmati Dezső Sportuszodában. Bajusz Andi megint két csapatot irányít majd szeptembertől élesben, a békák és a delfinek is a szárnyai alatt szelik majd a habokat.

Soós Kata | 2017-08-08 11:55:47

Telt ház előtt játszotta le első meccsét az olimpiai bajnok pólósok alkotta Millennium csapat a budapesti masters-világbajnokságon. A Galatasaray ellen 22–5-re megnyert mérkőzés után az együttes vezetőedzője, Kemény Dénes, illetve Kásás Tamás, Benedek Tibor, Fodor Rajmund és Székely Bulcsú beszélt a káprázatos gólokat, zseniális megoldásokat hozó találkozóról az NSO Tv-nek.

Czabarka János | 2017-08-02 15:46:19

Békés megyében a rendőrök a balesetek, tragédiák megelőzése érdekében rendszeresen végeznek ellenőrzéseket a Körösökön.

Égető Réka | 2017-07-26 18:46:54

Világbajnoki ezüstérmes lett a férfi 200 méteres pillangóúszásban Cseh László. Kenderesi Tamás a negyedik helyen végzett ugyanebben a számban. A világbajnoki címet a dél-afrikai Chad Le Clos szerezte meg, aki végig vezetett.

Égető Réka | 2017-07-24 19:10:46

Célra ve­ze­tett a fáj­dal­mas dön­tés. Szu­per­sztá­runk be­le­kez­dett, meg­van az első arany a hazai ren­de­zésű vébén.

Soós Kata | 2017-07-24 14:02:21

Erre a napra vártunk: ma meglehet az első magyar világbajnoki cím a vizes vb-n, a női vízilabdások pedig a négy közé jutásért játszanak.

Égető Réka | 2017-07-23 19:18:03

Óriási versenyzéssel a 4x100 férfi gyorsváltó a harmadik helyen végzett a budapesti világbajnokságon vasárnap, az úszószámok első napján.

Szabó Viktor | 2017-07-12 19:11:20

A HSUVC versenyzője, Kis Noel ismét remek eredményeket ért el a II. Országos Cápa Bajnokságon. Két versenyszámban is bajnok lett, így a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

Szeri Csaba | 2017-06-08 17:12:21

Erőteljes igénybevételnek volt kitéve június 8-án, csütörtökön a Gyarmati Dezső Sportuszoda versenymedencéje. Harmadik alkalommal rendezték ugyanis meg a Gyurta Dániel Úszógálát, ahol közel 250-en ugrottak a habok közé.