cs / 13°C
p / 12°C

úszás

Soós Kata | 2017-09-12 15:16:12

Az elmúlt hétvégén, Gyopároson kezdték meg a szezont a Hód Úszó SE fiataljai. A verseny nem volt kötelező, de így is szép számban képviseltették magukat a Hódok. Több dobogós hely és egyéni csúcs is született.

Szeri Csaba | 2017-09-09 19:02:47

Szombat délután tartotta szokásos évnyitó találkozóját a Hódmezővásárhelyi Senior Úszó-Vízilabda Club. A rendezvény az elmúlt szezon legjobb versenyzői kupákat kaptak, de az új beléptető rendszer okozta változások és nehézségek is szóba kerültek.

Soós Kata | 2017-08-30 16:06:08

A Hód Úszó SE szervezésében júniustól egész nyáron, úszótanfolyamokon lehetett részt venni, azoknak az apróságoknak, akik szerettek volna megtanulni úszni, vízbiztonságot szerezni, illetve felkészülni az általános iskolában már kötelező úszás órákra. Két olyan gyermek is volt Bajusz Andi egyik csoportjába, akik annyira rettegtek a víztől, hogy bele se mertek csobbanni. A második tíz alkalom után azonban már bátran szelték a hullámokat a hódmezővásárhelyi strandon.

Soós Kata | 2017-08-28 14:02:55

Az edzések elkezdődtek a Hód Úszó SE-nél, ami azt jelenti, hogy egy kis bemelegítés után, hamarosan ismét a versenyeké lesz a főszerep. Úszóink élete ismét a rajtkövek és a medencék között zajlik, a legközelebbi verseny már szeptember 9-én várható, az utánpótlás csapatunk méretheti meg magát Gyopárosfürdőn.

Szabó Viktor | 2017-08-18 20:12:38

Drasztikusan megnőtt a HSUVC versenyzőinek száma az utóbbi időben. Ez bizonyítja azt, hogy a klub jó irányba halad, és remekül végzik a munkájukat. Céljuk, hogy a Dél-Alföld legeredményesebb utánpótlás egyesületévé váljanak.

Czabarka János | 2017-08-16 12:56:51

A nyiltvízi úszás már véget ért a 2017-es Masters vb-n, de a medencés számoknál már most van sikerük a hódmezővásárhelyieknek. Vincze Krisztina megszerezte a HSÚVC első bronzérmét, Szabó Tamás pedig negyedik helyen végzett 100 méter mellen.

Soós Kata | 2017-08-08 13:25:54

Jelenleg pihennek a Hód Úszó SE növendék úszói, azonban augusztus 23-án ismét elkezdődnek majd az edzések a Gyarmati Dezső Sportuszodában. Bajusz Andi megint két csapatot irányít majd szeptembertől élesben, a békák és a delfinek is a szárnyai alatt szelik majd a habokat.

Soós Kata | 2017-08-08 11:55:47

Telt ház előtt játszotta le első meccsét az olimpiai bajnok pólósok alkotta Millennium csapat a budapesti masters-világbajnokságon. A Galatasaray ellen 22–5-re megnyert mérkőzés után az együttes vezetőedzője, Kemény Dénes, illetve Kásás Tamás, Benedek Tibor, Fodor Rajmund és Székely Bulcsú beszélt a káprázatos gólokat, zseniális megoldásokat hozó találkozóról az NSO Tv-nek.

Czabarka János | 2017-08-02 15:46:19

Békés megyében a rendőrök a balesetek, tragédiák megelőzése érdekében rendszeresen végeznek ellenőrzéseket a Körösökön.

Égető Réka | 2017-07-26 18:46:54

Világbajnoki ezüstérmes lett a férfi 200 méteres pillangóúszásban Cseh László. Kenderesi Tamás a negyedik helyen végzett ugyanebben a számban. A világbajnoki címet a dél-afrikai Chad Le Clos szerezte meg, aki végig vezetett.

Égető Réka | 2017-07-24 19:10:46

Célra ve­ze­tett a fáj­dal­mas dön­tés. Szu­per­sztá­runk be­le­kez­dett, meg­van az első arany a hazai ren­de­zésű vébén.

Soós Kata | 2017-07-24 14:02:21

Erre a napra vártunk: ma meglehet az első magyar világbajnoki cím a vizes vb-n, a női vízilabdások pedig a négy közé jutásért játszanak.

Égető Réka | 2017-07-23 19:18:03

Óriási versenyzéssel a 4x100 férfi gyorsváltó a harmadik helyen végzett a budapesti világbajnokságon vasárnap, az úszószámok első napján.

Szabó Viktor | 2017-07-12 19:11:20

A HSUVC versenyzője, Kis Noel ismét remek eredményeket ért el a II. Országos Cápa Bajnokságon. Két versenyszámban is bajnok lett, így a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

Szeri Csaba | 2017-06-08 17:12:21

Erőteljes igénybevételnek volt kitéve június 8-án, csütörtökön a Gyarmati Dezső Sportuszoda versenymedencéje. Harmadik alkalommal rendezték ugyanis meg a Gyurta Dániel Úszógálát, ahol közel 250-en ugrottak a habok közé.

Szabó Viktor | 2017-05-27 21:10:10

Az utolsó napjához érkezett szombaton a 89. Országos Ifjúsági Bajnokság a Gyarmati Dezső Sportuszodában. A versenyzők ismét kihozták magukból a legtöbbet, a versenymedence és a víz minősége pedig ismét kifogástalan volt.

Tudósító | 2017-05-26 19:18:26

Harmadik napja tart a 89. Országos Ifjúsági Bajnokság a Gyarmati Dezső Sportuszodában.

Tudósító | 2017-05-25 21:27:48

A szerdán elstartolt 89. Országos Ifjúsági Bajnokság második versenynapján is derekasan helyt álltak a vásárhelyi indulók, a Gyarmati Dezső Sportuszodában.

Szeri Csaba | 2017-05-24 21:46:18

A szerdán elstartolt 89. Országos Ifjúsági Bajnokság első versenynapján hódmezővásárhelyi versenyzők is medencébe ugrottak. Két egyéni és egy csapat számban voltak érdekeltek a hazaiak.

Szeri Csaba | 2017-05-24 21:42:11

Május 24-én megkezdődött a 89. Országos Ifjúsági Bajnokság Hódmezővásárhelyen. Az úszótehetségek számára rendezett rangos sporteseménynek ez alkalommal a Gyarmati Dezső Sportuszoda ad otthont.

Szeri Csaba | 2017-05-24 20:04:52

Újabb fontos úszó bajnokságnak ad otthon a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszoda. Ez alkalommal az ország fiatal tehetségei mutatják meg tudásukat a városban. Az esemény pedig kiváló ráhangolódást biztosít a nyári, hazai rendezésű úszó világbajnokságra.

Szabó Viktor | 2017-05-20 19:47:56

5. alkalommal rendezték meg a Hosszútávúszó Medencés Országos Bajnokságot Békéscsabán, ahol a HSUVC versenyzője, Kis Noel is felállhatott a dobogó legfelső fokára.

Tudósító | 2017-05-18 21:50:54

Nevetéstől, kiabálástól és biztatástól volt hangos csütörtökön a makói tanuszoda. Az Almási iskola diákjainak szervezték itt meg harmadik alkalommal az úszó kupát. Az intézményben ez a vizes sportág az egyik legnépszerűbb, heti két esetben is része a testnevelés óráknak.

Soós Kata | 2017-04-23 14:44:20

A hétvégén rendezték meg a VI. Fedett Pályás Nyílt Szenior Úszó Országos Bajnokságot Hódmezővásárhelyen. A Gyarmati Dezső Sportuszodában közel négyszáz senior úszó mérettette meg magát, Magyarország szinte összes egyesületéből érkeztek sportolók, de még Romániából és Ausztriából is.

Szabó Viktor | 2017-04-22 13:51:56

A 2017-es budapesti szenior világbajnokságra készültek a versenyzők Hódmezővásárhelyen. Ez a hétvége az utolsó alkalom arra, hogy a versenyzők megússzák a világbajnokság szintidejét.

Tudósító | 2017-03-02 18:29:20

Dr. Kallai Árpád a Csongrád Megyei Egészségügyi Ellátó Központ Hódmezővásárhely-Makó főigazgatója a Török Sándor Strandfürdő és Gyarmati Dezső Sportuszoda aulájában tartott sajtótájékoztatót, ahol egy tehetséges szenior úszóhölgy nem régiben elért sikeréről számolt be.

Soós Kata | 2017-02-25 11:39:20

Minden évben megrendezi a hódmezővásárhelyi Hód-Úszó SE Tavaszváró Nyílt Nemzetközi Úszóversenyét. Ez idén február 25-26.-ára esett, és a rekordszámú versenyző közel négyezer rajtot végez el ezen a hétvégén. A négy ország úszói között, a magyarok is komoly eséllyel indulnak.