h / -0°C
k / 1°C

úszás

Égető Réka | 2018-01-28 10:12:23

A HSÚVC versenyzői kitűnő úszással többször állhattak a dobog különböző fokára szombaton a kecskeméti Aranyhomok Kupán.

Soós Kata | 2018-01-20 11:39:33

Közgyűlésnek indult, azonban szülői értekezletként végződött a Hód Úszó SE szombat reggeli programja, mivel döntések nem születtek, de a találgatásoknak véget vetett Szentkereszty Szabolcs, az egyesület elnöke.

Soós Kata | 2018-01-16 06:38:30

A Hód Úszó SE sportolói közül, Csókay Miklós tanítványai is sikeresen zárták a 2017-es évet, az idei pedig már most teljes erőbedobással készülnek. Már többen úsztak szintidőt a soron következő versenyekre, a Cikluszárót is 68 egyéni csúccsal zárták.

Soós Kata | 2018-01-08 07:00:46

A Hód Úszó SE utánpótlás csapatai teljes erőbedobással kezdik az évet a Gyarmati Dezső Sportuszodában. Mesterük Bajusz Andrea szerint a cél ebben az évben is az, hogy a gyerekek felszabadultan és jó hangulatban szeressék meg az úszást.

Soós Kata | 2017-12-18 17:24:37

A hétvégén rendezte a Hód Úszó SE a Hód Kupa Nemzetközi Cikluszáró Úszóversenyt, melyre 35 egyesület, 573 versenyzője látogatott el. A Hódok pontversenyben a hatodik lettek az idei év utolsó versenyén, a LEN pontversenyében pedig a negyedik helyre küzdötték fel magukat.

Soós Kata | 2017-12-15 16:40:06

Budapesten lesz a LEN, az európai úszóliga éves kongresszusa 2018. június 2-án, így döntött a nemzetközi szervezet pénteki, koppenhágai ülésén.

Tudósító | 2017-12-15 13:36:36

Egészséges és aktív időskor címmel szervezett tréninget az EVP-Egészségfejlesztési Iroda és a Hódmezővásárhelyi Gyermekegészségügyért Alapítvány a héten, hétfőtől péntekig Hódmezővásárhelyen.

Soós Kata | 2017-12-14 06:11:35

Az egyformán címvédőként indult Hosszú Katinka aranyérmet nyert 400 méter vegyesen, Bernek Péter pedig második lett 400 méter gyorson a koppenhágai rövidpályás úszó Európa-bajnokság szerdai nyitónapján.

Soós Kata | 2017-12-12 07:23:03

A szombaton rendezett Hód Úszó Házi versenyen a béka és delfin csoport mérette meg magát Hódmezővásárhelyen a Gyarmati Dezső Sportuszodában. A 'Békáknak" ez volt az első versenyük, mely főpróbája volt a hétvégén rendezendő Cikluszáró versenynek,melyen a legkisebbek bemutató úszást prezentálnak, az ügyesebbek pedig rajtkőhöz is állnak.

Soós Kata | 2017-12-11 13:36:57

Négy hódmezővásárhelyi úszó vett részt Romániában a Közép-Európai Országok Serdülő Úszó Bajnokságán. Közülük a legeredményesebb lett Ugrai Panna a Hód Úszó SE kiválósága. Panna edzőjével Ádándi –Kiss Gyulával vett részt élete első világ versenyén, ahol letette karrierje alapköveit.

Soós Kata | 2017-12-07 09:14:15

A serdülő válogatottban nyújtott eredményei alapján Ugrai Pannát, a Hód Úszó SE tehetségét meghívták egy Romániában rendezett versenyre, melyre csütörtökön indulnak, és majd csak vasárnap jönnek haza edzőjével, Ádándi-Kiss Gyulával.

Soós Kata | 2017-12-04 15:58:25

A hétvégén rendezték a XXI. Országos Rövidpályás Vidék Bajnokságot a Gyarmati Dezső Sportuszodában, Hódmezővásárhelyen. Hazai pályán, ismerős környezetben sikerült pontversenyben a negyedik helyet megszerezni a csapatnak, egyéniben pedig senkinek sem okozott meglepetést Ugrai Panna a kiemelkedő teljesítményével, ugyanis 12 aranyérmet hozott a Hódoknak.

Soós Kata | 2017-12-04 13:00:42

Nagy vásárhelyi sikernek örülhettünk a hétvégi Rövidpályás Vidék Bajnokságon, hiszen a HSUVC a pontversenyben a 2. helyet szerezte meg a Pécs után és a Szeged előtt. 17 arany 27 ezüst és 14 bronz éremmel.

Soós Kata | 2017-11-27 10:23:42

A járni tanulás után, szinte azonnal úszni is megtanult Szentkereszty Cecília, aki már öt éves korában a meleg vizes medencében sajátította el az alapokat Hódmezővásárhelyen. Azóta is a Hód Úszó SE csapatát erősíti, több hullámvölgyön is túl van, azonban azt vallja, hogy neki csak adott ez a sportág, és esze ágában sincs abbahagyni.

Soós Kata | 2017-11-20 17:44:44

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a Gyarmati Dezső Sportuszodában a Naturtex Kupát. A Hód Úszó SE pontversenyben a hetedik helyen végzett, többek között a Szegedi Úszó Egylet, a Kecskemét, és Baja mögött. Meglepetésekkel, és bravúrokkal teli versenyt láthatott a hódmezővásárhelyi sportszerető közönség, melyen érmekben sem volt hiány.

Soós Kata | 2017-11-13 16:28:09

A Hód Úszó SE csapata is részt vett a Százhalombattán megrendezett rövidpályás OB-n. Szinte mindennap sikerült középdöntőt, avagy döntőt úszni a csapatnak, mégis az utolsó nap volt a legerősebb, amikor is a női vegyesváltónak, valamint egyéniben Ugrai Pannának is sikerült döntőbe kerülnie.

Soós Kata | 2017-11-11 23:44:01

A százhalombattai rövidpàlyàs OB-n harmadik helyet szerzett a női 4x100 vegyes váltó Szabó Orsi, Dohányos Annamari, Batta Orsi valamint Szőke Zita szereplésével. Negyedik helyezett a HSUVC 4x50-es férfi vegyes váltója, Batta Orsi, Szilágyi Csaba, Hős Péter, Szőke Zita, Szabo Tamás részvételével.

Égető Réka | 2017-11-10 21:08:54

A százhalombattai rövidpályás felnőtt országos bajnokság 3. napján második aranyérmét is megszerezte a HSÚVC úszója, Szilágyi Csaba.

Soós Kata | 2017-11-10 06:02:27

A rövidpályás magyar felnőtt bajnokságon Százhalombattán, Magyar Bajnok lett Szilágyi Csaba a HSUVC színeiben, 100 mellen, valamint a női vegyesváltó is remekelt, ők a 3. helyet kaparintották meg.

Soós Kata | 2017-11-09 11:08:07

A százhalombattai rövidpályás OB második napján a Hód Úszó SE vegyes váltója a döntőben van.

Soós Kata | 2017-11-04 06:33:06

A hatodik állomást is sikeresen teljesítette a világ hét legnehezebb tengerszorosából Mányoki Attila világhírű magyar hosszútávúszó, aki ezúttal a Gibraltári-szorost küzdötte le.

Soós Kata | 2017-10-17 15:51:51

A II. Nemzetközi Rövidpályás Hód Kupán nem kellett csalódni a Hód Úszó SE versenyzőiben, ugyanis a legtöbben a legjobb formájukat hozták, és többen 100%-osan teljesítettek. A lányok egy medencében versenyezhettek Hosszú Katinkával, aki szinten rajthoz állt a rangos versenyen, ahol az összlétszámot tekintve, majdnem félszázan versenyeztek.

Soós Kata | 2017-10-16 09:56:32

A hétvégén rendezték meg a II. Nemzetközi Rövidpályás Hód Kupát, melyen a közel ötszáz versenyző között, egy igazi ikon is feltűnt. Hosszú Katinka férjével Shane Tusuppal és csapatával érkezett a Gyarmati Dezső sportuszodába. A vasárnapi versenynap végén sikerült mikrofonvégre kapni az olimpiai bajnokot, aki már tíz éve nem járt ilyen vidéki versenyen.

Szabó Viktor | 2017-10-15 14:27:47

4 ország, 40 egyesületének 480 úszója mérte össze tudását a hétvégén a Gyarmati Dezső Sportuszodában, Hódmezővásárhelyen. A versenyzés mellett maradt idő a rajongásra is, ugyanis Hosszú Katinka és Shane Tusup is tiszteletét tette a Nemzetközi Rövidpályás Hód Kupán.

Szeri Csaba | 2017-10-14 13:26:39

Nagy a forgalom és nincs pihenés a hétvégén a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszoda medencéjében. Második alkalommal rendezik ugyanis a Nemzetközi Rövidpályás Hód Kupát, amelyen közel 500 versenyző mérkőzhet egymással. A versenyen Hosszú Katinka, olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszó és csapata is részt vesz.

Soós Kata | 2017-10-05 06:32:15

Azonnali beavatkozásra van szükség a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) szerint a tehetségek megtartása érdekében.

Soós Kata | 2017-10-05 06:04:27

Hosszú Katinka két arany- és egy ezüstérmet nyert az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának dohai állomásának szerdai első napján.

Soós Kata | 2017-10-02 08:49:54

Ritkán, de most elmondható, hogy a hétvégén rendezett Hód Úszó SE rendezvényén, nem a versenyszellem, hanem inkább a szórakozás játszotta a főszerepet. A hagyományosnak mondható Batyus Bulit rendezték meg, ahova az egyesület összes sportolója, és hozzátartozói is meg voltak hívva.

Soós Kata | 2017-09-25 11:00:52

Az elmúlt hétvégén a Szentes Sprint versenyen vettek részt a Hódok. A korosztályos csapatokból sokan betegség miatt hiányoztak, azonban a többiek helyettük is bizonyítottak. A Hód-Úszó SE az Iron Aquatics után a második helyet szerezte meg a szentesi megmérettetésen, és rengeteg éremmel térhettek haza.

Soós Kata | 2017-09-12 15:16:12

Az elmúlt hétvégén, Gyopároson kezdték meg a szezont a Hód Úszó SE fiataljai. A verseny nem volt kötelező, de így is szép számban képviseltették magukat a Hódok. Több dobogós hely és egyéni csúcs is született.