k / -5°C
Sport
Soós Kata | 2018-02-11 10:21:12

A Tyr kupán remekelnek a HSÚVC úszói

A Szegedi Úszó Egylet városunkban rendezte meg a hagyományos TYR kupa első napját szombaton. A versenyen 29 egyesület több mint 400 versenyzője vett részt

A Tyr kupán remekelnek a HSÚVC úszói A verseny érdekessége, hogy az indulók között ott volt Kapás Boglárka, Kenderesi Tamás, Gyurta Gergely, Borbás Beatrix akik a decemberi EB-n sikerrel képviselték hazánkat. Most egy sikeres 3 hetes Thaiföldi edzőtábor után indultak először versenyen.

A HSÚVC versenyzői várakozás felett teljesítettek az első napon azzal, hogy 13 első 5 második és 1 harmadik helyet szereztek.

Szabó Szebasztián 50 pillén megelőzve Kenderesi Tamást győzött 24,43 másodperccel, de eslőként csapott a célba 50 férfi gyorson is 23, 49-el. Szilágyi Csaba 50 mellen 27,93 mp-el volt a leggyorsabb és érte el a szombati nap legmagasabb LEN pontszámát.

A serdülő korú Dohányos Annamarária a 200 női mellen 2:41,78-as idővel győzött ,megelőzve többek között Kapás Boglárkát. Szőke Zita is még csak serdülő, de a fenőttek között győzött 200 vegyesen 2:23,22 mp-el és második lett 50 női gyorson 26,74 mp-el.

Matejdesz Máté 200 férfi mellen 0.5 mp-el szorult Gyurta Gergely mögé 200 férfi mellen.

A HSÚVC közvetlen utánpótlás korú versenyzői közül Oláh Norbert 3 számban győzött 50 pille, 50 mell és 200 mellen a 2004-es évjáratban.

Vörös Dénes a legfiatalabb korosztályban lett kétszer első, és egyszer második helyezett.Szatmári Máté /2007/ két mellúszó számban nem talált legyőzőre.

Oláh Ádám és Földesi Balázs is első helyezettként hozta az első napot hátúszásban , illetve mellúszásban. Tóth Ákos második 200 mellen , és Kiss Lara 3. helyezést ért el 50 gyorson.

Forrás: Bán Sándor