A vásárhelyiek nem találták az ellenszert a vendégcsapat gyors lábmunkára épülő támadóőjátékára, így az orosháziak megérdemelt győzelmet szereztek.

Gyengén kezdődött a meccs a hazai csapat számára, viszont a félidő folytatásában sikerült ledolgozni a hátrányt, olyannyira, hogy a 29. percben a vezetést is megszerezték Gaál Adrienn tanítványai.

A fordulást bizakodva várhatták a lányok, de az orosháziaknál volt az irányítás és a második játékrészt ők uralták. A HLKC részéről ugyan voltak felvillanások, de látszik, hogy az újjáépülő csapatnak még sok közös munkára van szüksége.

NBII Dél-Kelet csoport női felnőtt kézilabda bajnokság, 11. forduló
Balogh Imsi Sportcsarnok – 200 néző
Hódmezővásárhelyi LKC – Oxxo Energy orosházi NKC II. 24-31 (14-15)
Jv: Papp, Tajti
Versenybíró: Csorba László

HLKC: Kothencz – Hegyi 8, Tószegi 4, Németh 4, Rozmann, Gregus 1, Becsei, Cs: Balogh (k), Kecskeméti 4, Szőke 1, Kandó 2, Szabó, Krumesz, Miklós, Mészáros

Edző: Gaál Adrienn

ONKC: Ádász (k), Szaszkó (k), Szécsényi (k), Markos, Szöllősi D. 4, Kónya 2, Kránitz 6, Zvolenszky, Horváth 2, Balogh 5, Szöllősi S., Predescu 1, Molnár 3, Szűcs 8, Mackaski, Takács

Edző: Mikus István

Gaál Adrienn edző: “Azt gondolom, hogy túlizgultuk a meccs elejét, de sikerült utána váltani. A védekezésünk feljavult és támadásban is sikerült hatékonyabbnak lenni. A második félidő 7. percéig tudtuk tartani a lépést az Orosházával, utána sajnos elhúztak 5-6 góllal és a meccs végéig nem tudtunk közelebb kerülni. A héten betegségek tizedelték a csapatot, ettől függetlenül több koncentráció és taktikai fegyelmezettség kell, hogy fel tudjuk venni a harcot az ilyen erősségű csapatok ellen.

Junior bajnokság:

Betegségektől és sérülésektől megtizedelt junior csapat nem tudta felvenni a harcot a nagyon jó napot kifogó orosháziak ellen, így nagy arányú vendégsiker született.