A verseny története során első alkalommal a rendező klub versenyzői nyerték el a legeredményesebb csapatnak felajánlott kupát.

Megyénket hat egyesület – a Szegedi Úszó Egylet, a Szentes Városi Úszó Klub, a Csongrádi Poseidon ÚKSE, a Hódmezővásárhelyi Senior Úszó és Vízilabda Club, az Algyői Úszó KE és a rendező Hód Úszó SE – képviselte a Gyarmati Dezső Sportuszodában, kiváló körülmények között megrendezett versenyen.

A Hód Úszó SE versenyzőinek érmes helyezései:
Szabó Tamás (1988): 50 és 100 méter mellen első helyezés.
Ambrus Diána (1993): 50 méter háton, 100 és 200 méter pillangón első-, 50 méteres pillangón és 50 méter gyorson harmadik helyezés.
Köteles Dávid (1993): 100 méter háton harmadik helyezés.
Kendi Csaba (1998): 50 méter mellen második helyezés.
Csényi Lívia (1998): 100 méter gyorson és háton, valamint 200 méter gyorson egyaránt harmadik helyezés.
Károlyi Fanni (1999): 100 méter mellen második-, 50 méter mellen, 200 méter mellen és 200 méter pillangón harmadik helyezés.
Kovács Norman (1999): 100 méter pillangón első-, 200 méter háton második-, 100 méter háton és 200 méter pillangón harmadik helyezés.
Szentkereszty Cecília (2000): 50 méter mellen első-, 50 méter gyorson, 50 méter pillangón, 100 méter mellen, 100 és 200 méter gyorson második-, 100 méter pillangón harmadik helyezés.
Csókay Lenke (2000): 50 méter háton harmadik helyezés.
Zaka Maja (2002): 100 méter mellen első helyezés, 50 és 200 méter mellen második helyezés.
Tóth Csaba (2002): 100 méter pillangón második helyezés.
Szabó Bence (2003): 100, 200 és 400 méter gyorson harmadik helyezés.
Oláh Norbert (2004): 50 méter gyorson és mellen, valamint 100 méter pillangón, továbbá 200 méter gyorson, háton és vegyesen első helyezés, 50 méter pillangón második-, 50 méter háton harmadik helyezés.
Ugrai Panna (2004): 50 méter gyorson, 100 méter gyorson, mellen, háton és pillangón, valamint 200 méter mellen és vegyesen első helyezés, míg 200 méter háton második helyezés.
Gajda Dalma (2004): 50 méter mellen második-, 100 méter mellen harmadik helyezés.
Barna Máté (2005): 100 mellen első-, 50 méter mellen harmadik helyezés.
Kovács Zétény (2005): 100 méter háton harmadik helyezés.
Oláh Viktor (2006) 50 méter háton második helyezés.
Tót Emma (2006): 50 méter mellen második helyezés.

A Szegedi Úszó Egylet versenyzőinek érmes helyezései:
Gombos Dorián (1993): 200 méter mellen harmadik helyezés.
Ferenczi László (1999): 200 méter mellen második helyezés.
Nagy Csongor (1999): 200 méter háton harmadik helyezés.
Dér Denisz (2000): 100 és 200 méter mellen első helyezés.
Fábián Milán (2001): 200 méter háton és 400 méter gyorson harmadik helyezés.
Szabó Bálint (2001): 100 méter pillangón harmadik helyezés.
Paragi Leonárd (2001): 200 méter pillangón és 400 méter gyorson második helyezés, 100 méter gyorson és 200 méter vegyesen harmadik helyezés.
Béres Hanna (2002): 100 és 200 méter gyorson második helyezés.
Tóth Tamara (2003): 100 méter gyorson és mellen második-, 200 méter háton harmadik helyezés.
Balla Rebeka (2004): 200 méter háton első-, 200 és 400 gyorson második-, 100 méter gyorson harmadik helyezés.
Ruzsa Bence (2004): 100 méter gyorson második helyezés.
Ladócki Ádám (2004): 100 méter gyorson harmadik helyezés.
Sallai Szabolcs (2005): 100 méter gyorson első helyezés.
Pádár Nikoletta (2005): 100 méter mellen második helyezés.
Szélpál Máté (2006): 50 méter mellen és gyorson második helyezés.

A Szentes Városi Úszó Klub versenyzőinek érmes helyezései:
Kondorosi Gréta (1999): 100 méter háton és 400 méter gyorson harmadik helyezés.
Héja Gabriella (2001): 400 méter gyorson második-, 200 méter pillangón harmadik helyezés.
Szabó Dániel (2002): 50 méter mellen első-, 100 méter mellen második helyezés.
Lantos Viktória (2003): 50 méter mellen második-, 200 méter mellen harmadik helyezés.
Csatlós Flóra (2003): 50 méter mellen harmadik helyezés.
Kürti-Szabó Zsombor (2005): 100 méter mellen harmadik helyezés.

A Csongrádi Poseidon ÚKSE versenyzőinek érmes helyezései:
Pető Bence (2003): 200 pillangón második-, 100 pillangón harmadik helyezés.
Szántó Fanni (2005): 50 méter mellen harmadik helyezés.
Horváth Erik (2005): 100 méter mellen második helyezés.
Pető Gergő (2005): 50 és 100 méter pillangón első helyezés.
Bojtár Marcell (2006): 50 méter pillangón harmadik helyezés.

A Hódmezővásárhelyi Senior ÚVC versenyzőinek érmes helyezései:
Kerecsen Gerle (1998): 50 és 100 méter mellen, valamint 50 méter gyorson első-, 50 méter pillangón és 200 méter mellen második helyezés.
Süli Ákos (1999): 50 és 100 mellen, valamint 100 méter gyorson második-, 50 méter pillangón harmadik helyezés.

A csapatverseny végeredménye: 1. Hód Úszó SE 691 pont, 2. FTC 613 pont, 3. Békéscsabai Előre Úszó Klub 479 pont, … 5. Szegedi Úszó Egylet 434 pont … 20. Szentes Városi Úszó Klub 134 pont … 24. Csongrádi Poseidon ÚKSE 111 pont … 28. Hódmezővásárhelyi Senior UVC 94 pont … 50. Algyői Úszó KE 0 pont.

Az 50 méteres versenyszámok alapján a legtöbb LEN pontot elérő megyei versenyzők:
1999 előtt született lányok: Ambrus Diána (Hód Úszó SE) 1862 pont, 2000-ben született lányok: Szentkereszty Cecília (Hód Úszó SE – edzői Ádándi-Kiss Gyula és Tóth Tibor) 2073 pont, 2004-ben született fiúk: Oláh Norbert (Hód Úszó SE – edzője Kiss László) 906 pont.

 

Forrás: szegedma