Ahogy a tanév elindult, úgy a Hód Úszó SE-nél is beindult az élet. De mielőtt még ennyire előre szaladnánk augusztus 6-án, 29. alkalommal rendezték meg a Balaton átúszást, melyen két vásárhelyi versenyző is részt vett. A Révfülöp és Balatonboglár közötti 5200 méteres távot Martonosi Árpád 1:15,17 idővel teljesítette, mely az összetett 8. helyet jelentette számára, míg Batancs Flóra a 80. helyen ért célba, 1:35,29-s idővel.
Szeptember 10-11. Szentesen az Óvodától az Olimpiáig című úszóverseny zajlott. A Hód Úszó SE legkisebbjeitől a legidősebbekig mindenki rajtkőre állt. Nem is akárhogyan, hiszen szinte nem volt olyan eredményhirdetés, melyen ne lett volna vásárhelyi érdekeltség. 65 éremmel és hét kupával tértek haza Szentesről.
Egy héttel később Orosházán a XXIII. Nagy Sándor Emlékversenyen vettek részt a vásárhelyiek. 4 ország 19 csapatának 252 versenyzőjével rendezett viadalon kimagaslóan szerepeltek. 14 arany, 15 ezüst és 20 bronzérmet szereztek, valamint a verseny legjobb csapatának járó kupa is Hódmezővásárhelyre került.
Aranyérmes lett: Csényi Lívia 50 pille, Szilágyi Loránd 50 pille és 100 gyors, Sipos Zoltán 50 pille, 50 mell, 100 hát és 100 gyors, Kerecsen Gerle 50 mell, Kendi Csaba 50 mell, Süli Ákos 50 mell, Nagygyörgy Nikolett 100 hát, Köteles Dávid 100 hát, Szunyi Ákos 100 hát és 100 gyors versenyszámokban.
Ezüstérmes: Jákri Dániel 50 pille és 50 mell, Kendi Csaba 50 pille és 100 hát, Süli Ákos 50 pille, 100 hát és 100 gyors, Sipos Gábor 50 pille, Károlyi Fanni 50 mell és 100 hát, Hös Nimród 50 mell, Bánfi Bence 50 mell, Vincze Krisztina 100 hát, Szabó Tamás 100 hát, Kerecsen Gerle 100 gyors versenyszámokban.
Bronzérmet szerzett Kerecsen Gerle 50 pille, Nagygygörgy Nikolett 50 pille és 100 gyors, Szabó Tamás 50 pille és 50 mell, Vándor Tamás 50 pille és 100 gyors, Kovács Norman 50 pille, 50 mell és 100 hát, Tót Csaba 50 pille, Faragó Virág 50 mell, Sipos Gábor 50 mell és 100 hát, Korsós Kristóf 100 hát, Bánfi Bence 100 hát, Labozár Zsolt 100 hát, Vincze Krisztina 100 gyors, Csényi Lívia 100 gyors, Jákri Dániel 100 gyors versenyszámokban.
A legjobb csapatnak járó kupa megnyeréséhez Oláh Norbert, Szabó Bence, Martonosi Árpád, Ambruzs Gábor, Keresztesi Márkó, Huszár Anna, Nagy Holda, Csókay Lenke, Tompai Emese, Baricsa Alexandra, és Huszár Sára értékes helyezésekkel járult hozzá.
Szeptember 24-én a már hagyományosnak mondható Batyus Bulit szervezte meg az egyesület. Az összes tag kerékpárra ült és meg sem álltak Mártélyig, ahol egy nagyon jó hangulatú napot töltöttek el. Itt természetesen előkerült a bogrács, ami mellett különböző játékokat játszottak még. A Batyus Buli célja, hogy még jobban összekovácsolódjon a gárda tudtuk meg Szentkereszty Szabolcs elnöktől.

Alig, hogy vége lett a szeptembernek és belekezdtünk az októberbe, már az első napon vízbe ugrottak a Hódúszók. Egerben ugyanis az Agria Sprint Nemzetközi versenyt bonyolították le és természetesen erről sem hiányozhattak vásárhelyiek. Az igen erős mezőnyben aranyérmes lett Köteles Dávid 50m hát és 50m gyorsúszásban és Szentkereszty Cecília 50 m gyorsúszásban. Ezüstérmes Korsós Kristóf és Kendi Csaba 50 m mellen valamint Szilágyi Loránd 50 m gyorson. Bronzérmet szerzett Kendi Csaba 50 m gyorson.
A versenyen értékes helyezéseket ért el: Martonosi Árpád, Vándor Tamás, Süli Ákos, Kovács Norman, Bányai Viktor, Bánfi Bence, Csényi Lívia, Kerecsen Gerle, Károlyi Fanni, Nagygyörgy Nikolett és Hös Nimród is. Sérülés miatt Szabó Tamásnak a versenyt ki kellett hagynia.
Október 8-án Kecskeméten a Dél Alföldi Regionális Úszóversenyen álltak rajtköre a fiatalok. Az új uszoda első versenyén 11 éremmel gazdagodtak a vásárhelyiek. Aranyérmes lett Oláh Norbert 50 m gyorson és Szabó Bence 50 m háton. Ezüstérmet szerzett Sipos Gábor 50 m mellen és Szabó Bence 50 m pillén. Bronzérmes: Zaka Maja 50 m gyorson és 50 m mellen, Oláh Norbert 50 m mell, 50 hát és 50 m pillangóúszásban, Szabó Bence 50 m gyorson és Bereczki Péter 50 m pillangón.
A Hód Úszó SE a csapatok közötti pontverseny 7. helyén végzett, melyhez Rácz Nikoletta, Czékmán Luca, Labozár Zsolt, Kisalbert Trisztán, Hornyák Alex, Andrikó Cintia és Tót Csaba értékes helyezésekkel járult hozzá.
Október 22-23-án a Hód Úszó SE úszói egy hazai és egy külföldi versenyen vettek részt. 19 osztrák, szlovák, lengyel és magyar csapat indult a bécsi Simmeringer Delphin Cup der Kinderklasse elnevezésű rövidpályás viadalon. A Hód Úszó SE 11 arany, 8 ezüst, 4 bronzéremmel tért haza.
Aranyérmes: Szabó Bence 25 m hát és 25 m gyors, Tót Csaba 50 m pille és 50 m gyors, Sipos Gábor 50 m mell és 100 m vegyes, Oláh Norbert 25 m hát, 25 m pille, 25 m mell és 100 m vegyes számokban. Ezüstérmes: Hornyák Alex 50 m gyors, Szabó Bence 25 m pille, Tót Csaba 50 m mell és 100 m vegyes, Csókay Lenke 50 m pille és 50 m hát, Oláh Norbert 25 m gyors és Labozár Zsolt 50 m pille számokban. Bronzérmes: Hornyák Alex 50 m háton, Sipos Gábor 50 m pillangón, Bereczki Péter 50 m mell és 50 m pillangó versenyszámokban. Oláh Norbert a korosztálya legjobbjának járó kupát is elnyerte.
A csapat tagjai: Hornyák Alex, Szabó Bence, Tót Csaba, Sipos Gábor, Csókay Lenke, Czékmán Luca, Oláh Norbert, Bereczki Péter és Labozár Zsolt.
Olaszné Bajusz Andrea versenyzői mindeközben Miskolcon az EU Swimming Invitational elnevezésű rövidpályás versenyen álltak rajtkőre. A 13 ország: Norvégia, Írország, Lengyelország, Anglia, Németország, Hollandia, Izrael, USA, Csehország, Belgium, Finnország, Románia, Magyarország 351 versenyzője mérte össze tudását a miskolci Kemény Dénes Sportuszodában. A Hód Úszó SE versenyzői az igen erős mezőnyben remekül helytálltak és 4 éremmel tértek haza.
Eredmények:
Szentkereszty Cecília: 50 gyors: 6., 100 gyors: 3., 200 gyors: 2.
Kendi Csaba: 100 m mell: 12., 200 m mell: 7 hely
Süli Ákos: 100 m mell: 3., 200 m mell: 3. hely
Kovács Norman: 100 m mell: 4., 200 m mell
Szunyi Ákos: 50 m gyors: 17., 100 m gyors: 21., 200 m gyors: 7. hely
A következő versenyig sem kell már sokat várniuk a fiataloknak, hiszen november 19-20-án az V. Hód Kupát rendezik meg a Gyarmati Dezső Sportuszodában.