Nagyon sokan jelentkeztek a városi versmondó versenyre, melyet április 9-én, délután tartottak a Keller Lajos Városi Könyvtár és Kulturális Központban. A délutáni rendezvényt megelőzte a délelőtti, ovi soknak szervezett szavalóverseny, melyre 21 kicsi jelentkezett. A délután folyamán is nagyon szép költeményeket hallhatott a közönség: ilyen volt például József Attila Mamája, vagy Petőfi Sándortól a Lopott ló.
A délutáni versenyen a zsűri figyelt a kifejezésre, a szép beszédre, a hangsúlyozásra is többek között, és nem volt könnyű dolga, hiszen sok gyermek adott elő sok-sok szép szavalatot.
Az óvodás szavalóversenyen részt vettek:
Hevesi Edina, Juhász Janka, Keresztes Bertalan, Németh Bence, Berényi Noémi, Kolozsi Kitti, Kolozsi Gergő, Jancsovics Szabolcs, Kovács Viktória, Papp Viktória, Gémes Dénes, Petrik Sándor, Kovács Kamilla, Kallai Noel, Kulcsár Gergő, Zsótér Bettina, Nagy Noémi, Kallai Lotti, Mucsi Gergő, Nógrádi Hanna, Mezei Csenge
Díjazottak az óvodás versenyen:
I. helyezett: Nógrádi Hanna és Petrik Sándor
II. helyezett: Németh Bence és Keresztes Bertalan
III. helyezett: Hevesi Edina
Zsűritagok az óvodás versenyen:
Túri Kisné Szőke Melinda, Csernák Bálintné, Szécsényi Józsefné
A délutáni versenyen részt vettek:
Központi Általános Iskola:
1/a osztály: Belopotóczki Márk, Gémes Emese
1/ b. osztály : Tóth Levente, Gémes Kevin, Mihály Réka, Dawud Ayman
2/a osztály: Maszlag Vivien
2/b osztály: Bartyik Martin, Hevesi Tímea
3/a osztály: Forrai Dominika, Berkes Dzsenifer
4/b osztály: Tóth Bettina, Dombi Endre, Győri Dávid, Szokol Patrik, Maszlag Pál
5. osztály: Nagy Ágnes, Kovács Nikoletta

Dózsa- telepi tagintézmény:
1-2 osztály: Szabó Vanessza, Keresztes Izabella, Párkányi Áron
3-4. osztály: Tatár Gergő, Csernák Lili, Tóth Máté, Hajduk Andrea
5-6. osztály: Torma Noémi, Felvidéki Vivien, Kovács Kamilla
7-8. osztály: Szabó Dorottya, Horváth Nóra
A délutáni verseny díjazottjai:
1-2. osztály:
I. helyezett: Belopotóczky Márk
II. helyezett: Keresztes Izabella és Tóth Levente
III. helyezett: Párkányi Áron
Különdíjasok: Szabó Vanessza és Gémes Kevin
3-4. osztály:
I. helyezett: Tóth Bettina és Tóth Máté
II. helyezett: Tatár Gergő
III. helyezett: Csernák Lili
5-6-7-8. osztály:
I. helyezett: Nagy Ágnes
II. helyezett: Kovács Kamilla
III. helyezett: Kovács Nikolett
Zsűritagok az iskolások versenyén:
Apró Mária, Korom Éva Andrea és Mezeiné Bodnár Henriette

Fekete Evelin